top of page

SSS

 • Silikon ürünleri nasıl temizleyebilirim?
  Statik elektrik yükü sebebiyle ortamdaki tozu üzerine çekebilen silikon ürünleri sıcak ya da ılık su ile elde yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca kaynatabilirsiniz de.
 • Silikonda oluşan yemek kokusunu nasıl giderebilirim?
  Sıklıkla olmasa da bazen güçlü tat ve koku içeren gıdaların ürün içerisinde bekletilmesi; cam, metal, plastik gibi diğer materyallerden üretilen ürünlerde olduğu gibi, silikon ürünlerde de koku oluşumuna neden olabilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.
 • Silikonda oluşan deterjan kokusunu nasıl giderebilirim?
  Ürünün temizlenmesi esnasında kullanılan deterjan içeriğindeki koku verici aktif maddeler (bebek deterjanları dahil) koku oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle silikon ürünlerin temizlenmesinde doğal içerikli ve parfümsüz deterjanların/sabunların kullanılmasını öneririz. Sinen deterjan kokusunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz
 • Silikon plastik midir?
  Gıda sınıfı silikon bio kaynaklı bir ham maddedir. Plastik ise petrol türevidir. İki ham madde doku ve görüntü olarak birbirlerine benziyor olsa da aslında gıda sınıfı silikon camın kardeşidir ve “camın yumuşak hali” olarak adlandırılabilir. Silikon BPA, BPS, Latex, Fatalat, Toksik ve kanserojen madde içermez. Yüksek sıcaklıklarda zararlı salınımlar yapmaz.
bottom of page